Jak rozpocząć dzień w pełni energii?

Nie ma nic gorszego niż rozpoczęcie poranka z poczuciem beznadziejności. Nie zdając sobie z tego sprawy, uruchamia to całą serię wydarzeń, świadomych lub nieświadomych, które prowadzą do tego, że resztę dnia przeżywasz w nieprzyjemny sposób. Oto więc kilka wskazówek, które pomogą Ci jak najlepiej rozpocząć dzień.

1. Co robić prosto po przebudzeniu?

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś robić każdego ranka, jest leżenie w łóżku przez kilka minut po przebudzeniu. W tym krótkim czasie zacznij od głębokiego wdechu i wydechu pięć razy z rzędu z zamkniętymi oczami. Zauważysz, że stopniowo się rozbudzisz. Następnie zrób krótki mentalny przegląd całego ciała, zaczynając od stóp. Kontynuuj w górę, aż dotrzesz do głowy, a następnie otwórz oczy.

2. Rozciąganie

Poświęć chwilę, aby rozruszać swoje ciało. Usiądź na krawędzi łóżka i rozciągnij ręce, potem nogi, a następnie plecy. To najlepszy sposób na poranne przebudzenie i pozbycie się sztywności mięśni. Następnie możesz stanąć i spróbować dosięgnąć czubkami palców swoich stóp. Po tym czasie wykonaj kilka delikatnych rotacji szyi. Możesz również wykonać 10-minut jogi rano dla zdrowia – jest to niezastąpiony sposób na wejście pozytywnie w dzień.

3. Nawadniaj się, to najlepszy sposób na rozpoczęcie dnia z energią

Jedną z najważniejszych czynności zaraz po przebudzeniu jest nawadnianie. Miej na uwadze, że od dłuższego czasu nie piłeś ani nie jadłeś. Nie ma lepszego sposobu na rozpoczęcie dnia pełnego energii niż wypicie szklanki wody. Możesz myśleć, że jej nie potrzebujesz, ale gdy tylko Twoje usta zetkną się z wodą, zobaczysz, jak dobrze się dzięki niej czujesz. Upewnij się, że płyn nie jest ani zbyt gorący, ani zbyt zimny. Najlepsza jest temperatura pokojowa (lub, jeśli wolisz, wybierz chłodną wodę).

4. Pobudzający prysznic

Nie ma nic bardziej ożywczego niż dobry prysznic na początku poranka. Szybki prysznic zajmie tylko pięć minut, a może zrobić różnicę w sposobie, w jaki stawiasz czoła dniu.

5. Śniadanie – najwyższy priorytet

Nawet nie myśl o pomijaniu śniadania. Pomijanie śniadania może być związane z pewnymi problemami zdrowotnymi, takimi jak otyłość lub nadwaga. Dobrym rozwiązaniem może być sok bogaty w witaminę C, a także pokarmy zawierające węglowodany i białka. Oczywiście należy poświęcić trochę czasu, aby dobrze, powoli i świadomie przeżuwać.

Dobrze zarządzaj swoim czasem

Niestety, zdecydowana większość osób rozpoczyna swój dzień w pośpiechu. To chyba najgorszy sposób na rozpoczęcie dnia.  Pamiętaj, że na czele Twojej listy priorytetów powinno znaleźć się Twoje osobiste samopoczucie. Dlatego po prostu wykorzystaj te pierwsze kilka godzin dnia, aby zrobić to, co jest dla Ciebie najlepsze.