Czego dowiesz się na szkoleniu o negocjacjach?

Szkolenie z negocjacji przyda się każdemu. Negocjacje prowadzimy codziennie nie tylko w pracy, zawodowo. Negocjujemy w domu z domownikami, z mężem, z dziećmi, z rodzicami.
Nawet nie zauważamy i nie nazywamy tego procesu, po prostu to robimy.
Czego dowiesz się na szkoleniu o negocjacjach?
Warto poznać negocjacje, sposoby negocjacji od podszewki, uświadomić sobie jakie taktyki najlepiej działają, które taktyki negocjacyjne poskutkują w relacjach w rodzinie, które na gruncie biznesowym.
Szkolenie z negocjacji uświadomi uczestnikom potrzebę solidnego przygotowania się do negocjacji; poznanie konkurenta, znalezieniu mocnych i słabych stron jego i swoich, a także negocjowanej oferty.
Dowiesz się, jak ważne jest aby upewnić się czy po drugiej stronie staje osoba decyzyjna; osoba, z którą ostatecznie będziesz podpisywał umowę, realizował inwestycje, lub osoba odpowiednio umocowana np. pełnomocnictwem.
Na szkoleniu poznamy podstawowe pojęcia w negocjacjach; BATNA, WATNA, win- win, co to jest pozycja otwarcia, dolna linia.
Na szkoleniu poznamy metody przełamywania impasu, bariery współpracy, co to jest blef, co to są „metacele”; strategia pozycyjna, strategia pakietowa, strategia problemowa, ograniczenie strat, połączenie pod wspólnym szyldem.
Uświadomimy sobie jakie uczucia towarzyszą przy negocjacjach, te negatywne i pozytywne zwłaszcza po osiągnięciu satysfakcjonującego rezultatu; gratyfikacja emocjonalna, poczucie własnej wartości, szacunek. Będziemy rozważać – czy win-win to „zgniły kompromis”.
Szkolenie z negocjacji to jednak początek. Umiejętność negocjacji należy doskonalić; ćwiczyć każdego dnia, w domu, w sklepie, na bazarku.